UA-54830864-1

Ana Sayfa  |  Biz Kimiz  |  Reklam  |  Yayın Akışı  |  Üye Giriş / Kayıt  |  İletişim  

Ana Sayfa  /  HABERLER  /  RİZE GÜNLERİ MALTEPE'DE
  • Facebook da Paylaş
RİZE GÜNLERİ MALTEPE'DE
  • 21-09-2017
  • 0 yorum
  • 1704 okunma
Türkiye'nin en renkli festivallerinden biri olarak öne çıkan Rize Tanıtım Günleri İstanbul Maltepe'de başladı.  Rize ve ilçelerinin ekonomik, kültürel potansiyeli'ni İstanbul'a getiren etkinliğin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Rize Tanıtım Günleri 2017'nin geleneksel hale gelen İstanbul etkinliklerinde çok sayıda sanatçı sahne aldı.Kaynak: Rize Tanıtım Günleri Maltepe Sahil'de Başladı

Türkiye'nin en renkli festivallerinden biri olarak öne çıkan Rize Tanıtım Günleri İstanbul Maltepe'de başladı.  Rize ve ilçelerinin ekonomik, kültürel potansiyeli'ni İstanbul'a getiren etkinliğin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu. Rize Tanıtım Günleri 2017'nin geleneksel hale gelen İstanbul etkinliklerinde çok sayıda sanatçı sahne aldı.

img_0166-001.jpg

Maltepe Sahili'nde kurulan dev çadırlarda dün akşamdan itibaren kemençe sesini duyan onbinlerce vatandaş etkinlik alanına konuştu. Rize Valiliği, Rize Dernekler Federasyonu RİDEF'in ortak düzenlediği 10. Rize Tanıtım Günleri'nin açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, çok sayıda milletvekili, belediye başkanları, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rizeli'lerin İstanbul'daki Rizeli'leri, Rize'ye davet etti.

img_0114-001.jpg

 Rize'nin çayın yanında turizmle de anıldığını dile getiren Bakan Bak, organizasyonla Rize'nin en iyi şekilde tanıtıldığını belirterek, İstanbulluları Rize'ye davet etti.

img_0181.jpg

ALANDA DÖRT SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ İCRA EDİLECEK

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Genel Başkanı Recep Albayrak da etkinliği önceki yıla göre daha nitelikli ve bütünleşik projeler şeklinde hazırladıklarını söyledi. Tanıtım, kültür, sanat ve yöresel tatların sunumlarının yanında dört farklı sosyal sorumluluk projesinin etkinlik alanında icra edileceğini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu: "Yeşilay ve Rize Ticaret Borsası'nın destekleriyle 'Bırakalım sigarayı, içelim Rize çayı' projesini hazırladık ve inşallah pazar günü özel bir proje olarak hem plan ve programımızı hem de bu geceyi icra edeceğiz.Ayrıca İstanbul'da İl Sağlık Müdürümüz ile de kanser, diş, göz ve kulak taraması alanında da sosyal sorumluluk projesi ile çalışmaları başlattık."

img_0135.jpgimg_0208.jpg

Maltepe’de düzenlenen 10’uncu Rize Tanıtım Günleri düzenlenen törenle başladı.
İstanbul’da Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonunun organize ettiği 10. Rize Tanıtım Günleri başladı. Maltepe sahilinde etkinlik, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Rize Protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

img_0135.jpg
Törende bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Rizeliler olarak gittiğimiz her yere enerji veriyoruz. Bugünde burada Rize’mizi tanıtıyoruz. Rize gelişiyor. Artık çayın yanında turizm ile de anılıyor. Buradaki tanıtım günleri Pazar gününe kadar devam edecek. Birlikte bu ülkeyi daha ileri noktalara taşımalıyız. Etrafımızda kurulan oyunları bozmak için bir arada olmalıyız. Gençlik ve Spor Bakanı olarak bizi tehdit eden bir tehlikeyi ifade etmek istiyorum. Uyuşturucu konusu gençlerimizi yani toplumumuz tehdit ediyor. Çocuklarımıza önce sevgimizi vereceğiz. Eve geldiklerinde bakacağız sokakta ne yaptı, okulda ne yaptı. Twitter’dan değil Whattsap’tan değil, sarılacağız çocuklarımıza. Çocuklarımıza dokunacağız sahip çıkacağız. Eğer biz dokunmazsak sokakta uyuşturucu tacirleri dokunuyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi protokol üyeleri ile birlikte kurulan stantları gezdi.

img_0316.jpgimg_0320.jpg

RİZE ETKİNLİKLERİ KAÇ GÜN SÜRECEK

Rize Günleri bu yıl Rize Valiliği'nin tam desteği ve Rize Dernekler Federasyonu RİDEF'in olağanüstü çabalarıyla organize ediliyor. Rize'nin tüm belediye, belde ve kurumlarının her yönüyle tanıtıldığı önemli bir platform haline gelen Rize Günleri 5 gün 5 gece sürecektir. Kemençe seslerinin eksik olmayacağı etkinlik alanında, Rizeli'lerin ve Rize sevdalıları, Rize'nin eşsiz lezzetleriyle buluşacak.

img_0262.jpg

Rize'nin bensersiz güzelliği, eşsiz lezzetleri, müziği, folkloru ve bütün doğal zenginliğiyle İstanbul'a getirildiği Rize Günleri'ne bu yıl Çaykur, Kara Ali Çay, Türk Hava Yolları, Yeşilay, Rize Milli Parklar, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Rize Ticaret Odası, Rize Ticaret Borsası, Rize araştırma vakfı, Sancaktepe Belediyesi, Çekmeköy Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Fasuli, Nayla, Kaçkar, Bambi, Sarbek gibi kurumlar da katılıyor.

img_0273.jpg

Vatandaşlar etkinlik alanlarında yapılan tanıtımları ve sunumları izleyebilecek, satılan ürünleri satın alabilecek, etkinlik alanında yapılan konser eğlencelere katılabilecek. 

img_0303.jpg

Rize'deki 11 ilçe ve 22 kurumla kentin özelliklerini ve kültürel değerlerini İstanbul'a taşımayı amaçladıklarını ifade eden RİDEF Başkanı Recep Albayrak;  "Rize Tanıtım Günleri'ne, farklı bir heyecanla hazırlandık Bu sene farklı bir çok sloganımız var. Bunlardan biri ise sigara ile mücadeleyi amaçlıyor.

img_0269.jpg

Cumhurbaşkanımız hemşerimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın sigaraya karşı tutumunu bildiğimiz için bu programa kendisini de özellikle çağırarak burada kendisini hemşerileri ile buluşturmak istiyoruz. Bu organizasyonumuzda sağlıklı yaşam için ‘Bırakun Sigarayı, İçun Rize Çayı’ sloganı ile İstanbulluları sağlıklı Türk çayını içmeye davet edeceğiz” diye konuştu.  

img_0280-001.jpg

Rize'yi tüm yönleriyle tanıtacaklarını belirten Başkan Albayrak; “20-24 Eylül tarihleri arasında tüm İstanbulluları Maltepe sahil etkinlik alanında yapılacak Rize Günlerinde misafir etmek istiyoruz. Tanıtımlarda Rize turizmini, ilimizin kültürünü ve ekonomisini öne çıkartarak ilimize fayda sağlayacağız. Yapılan bu etkinliklerin uzun vadede illere katkıları görülmektedir.

img_0285-001.jpgimg_0291.jpg

Özellikle bu tanıtımların ardından bölgemize turist sayısında ciddi artışlar yaşanmaktadır. Etkinliklerde hedef kitlemiz İstanbul’da yaşayan 15 milyon insandır. Biz evvela ilimizi onlara tanıtırken bunun yanında da İstanbul’da yaklaşık 15-20 milyon turiste de Rize’yi anlatmanın amacındayız. Ziyaretçilere Rize'deki atmacasından ahşap dönme dolabına, şelalelerden kemer köprülere, tahta arabasından Rize evlerine, tulumdan kemençeye bir çok özelliklerimizle buluşturacağız.

img_0296.jpg

Misafirler, çayımızı, balımızı, yemek çeşitlerimizi de görme tatma şansına erişecekler. Doğa tutkunları için Rize bir çok aktiviteyi içinde barındırıyor. Bunlardan rafting, ofroad’ı İstanbul’a taşıyarak ilgilileri ile buluşturacağız. Projesi devam eden havalimanı ve ovit tünelinin maketi küçük ölçekli bu etkinliklerde görülebilecek. Fotoğraf sergileri ile Rize şehrini yine bu etkinlik alınan taşıyacağız.

img_0308.jpg

Etkinlikleri 20 Eylül Çarşamba günü saat 18’de açılışımızı planladık. Her gün çok detaylı programlar yapılacak. Etkinliklerin son gününde katılımcılara ‘Bırakun Sigarayı İçelim Rize Çayı’ sloganı ile Türk çayını tanıtacağız. Bu programda çay içme yarışmaları, çay sunumu ve ödülü çay demleme yarışması içerisinde yer alacak çeşitli etkinlikler yer alacak” diye konuştu. 

RİZE TANITIM GÜNLERİNDE GÜN GÜN ETKİNLİK LİSTESİ

RİZE TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİK LİSTESİ

RİZE TANITIM GÜNLERİ ETKİNLİK LİSTESİ

Kaynak: Rize Tanıtım Günleri Maltepe Sahil'de Başladı

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Başlıklar
MAKALELER YAZARLAR
HAVA DURUMU


ISTANBUL

UA-54830864-1